Çalışan Kadın Dertleri

Çalışan kadın üzerinden yapılan çarpıtmalar bana kadar ulaştı Şu yazımda red pill felsefesinin nasıl ortalama erkek zihniyetinde apayrı bir zihniyete evrildiğinden bahsetmiştim. Şu yazımda da “evde ana kalmayınca anaokulları açıldı” zihniyetinin sorumluluğunun nasıl tek taraflı kadına atıldığından bahsettim. Bu zihniyette yine çarpıtılan bir gerçeği fark ettim ve bu yazımda yazmak istedim.

Şimdi bu zihniyette çocuklara doğru düzgün bakılamamasının sebebi çalışan kadın. Ben bu yazımda sorumluluğun asıl erkekte olduğunun aileye yetecek parayı kazanamamasından kaynaklandığını söylemiştim. Ancak bu konuda da erkekler kafasına göre sorumluluğu almamak için çeşitli şeyler uyduruyor. Kadın hobi olarak çalışıyormuş! Hatta ev ve çocuğun sorumluluğundan kaçmak evde kalmamak kendini evden atmak için çalışıyormuş!

Yahu hakikaten kim sabah erkenden çıkıp, trafiğin stresini çekip, elalemin işinde çoğunlukla liyakatten azade mekanlarda üç kuruş para için, daha çok başkasını zengin etme amaçlı “hobi” olarak ya da “evden çıkma” amaçlı çalışır. Arkadaşlar cidden yapmayın. Siz değil misiniz kadın para kazanmıyor siz bu ortamlarda aileyi geçindirecek parayı kazanıyorsunuz diye kadını ezen, kadını döven, kadını aldatan? Size bu kadar zor gelen şeyi kadın yapınca nasıl hobi olarak oluyor? Akıl alacak gibi değil.

Acaba geçinmek için olabilir mi? Gıda almak için, kirayı ödemek için, faturaları ödemek için çalışıyor olabilir mi kadınlar?

Ekonomik gerçekler

Şimdi islama göre ya da islami yaşayan zihniyete göre evi sadece erkek geçindirmeli. Kadın para kazanıyorsa kazandığı para sadece kadına kalır. Şimdi hakikaten bu şekilde yaşanılıyorsa ve böyle deniliyorsa bir yere kadar anlaşılabilir ama Allah aşkına bu zihniyet şu ekonomik koşullarda ne kadar mümkün? 

Sanki bir de ülkedeki tüm erkekler yetecek kadar para kazanıyor. Kadın da kendine makyaj malzemesi almak için çalışıyor. Sanki ancak o kadar kazanabiliyormuş gibi davranılıyor. Hani geçen biri yazdı diyor ki “erkeğin para kazanma çabası kutsal ve hoş görülür ama çalışan kadın kazanıyorsa gitsin ciklet alsın”  Peki gerçeklere dönelim. İşsizlik yüzdelerini boşverin. Ülkede çalışma yaşındaki insanlar arasında sigortalılık yüzdesi yarı yarıya mı? Yani çalışma yaşındaki insanların yarısı işsiz. Peki sigortalılara bakalım. Onların da yarısından fazlası asgari maaşlı? Yani ülkedeki her erkek aileye yetecek parayı kazanamıyormuş değil mi?

Peki neden kadın küçüksenmek zorunda? Bu yazımda yazdım. Özellikle erkek kadından üstündür kafasında üstüne üstelik gelecekte maddi manevi her türlü sorumluluğunu kadın üstüne atacak beceriksizliklerle donatılmış erkeğin elinde egodan başka şey kalmıyor ve kadın da en fazla bu tarz küçümsemelere cevap vermiyor. Diğer türlü idare etmesi zor. Bakın tüm dünyada artık “ev erkekliği” trendi ciddi oranda yükseliyor. Türkiye’de çok dillendirilmemesinin sebebi bu saçma cinsiyet eşitsizliği kafasında yetiştirilip narsistliğe evrilen erkekler. Türkiye’de de işsiz erkeği kadının geçindirdiği, kadının erkekten çok daha fazla para kazandığı bir sürü örnek var.

Kadın çalışmazsa

Bir de şu konu var. Kadın erkeğin kazandığı paraya tamah etmez çalışırsa da kadının suçu. Yukarıda gerçekleri açıkladım. Yetiştirilme tarzının yetişkinlik döneminde sebep olduğu artık şizofreni mi desem başka bir psikolojik sorun mu desem ondan dolayı durum farklıymış ülkede zengin olmak için erkek olmak yeterliymiş gibi davranmak bizi hiçbir yere götürmeyecek. Yine gerçeklere dönelim. Artık bir asgari maaşla bir kira eşit. Madem çocukları düşünmek tek başına kadının görevi ne yapacak kadın su orucuyla mı büyütecek çocukları? Gıda nasıl alınacak? Çocukların ete, proteine, kalsiyuma falan ihtiyacı yok mu? 4 kişilik bir ailenin sağlıklı beslenebilmesi için gereken miktar da başka bir asgari maaş. Kısaca iki asgari maaşla çocuklara üst baş bile alamazsınız.

Peki bu gerçek dışı söylemleri çıkaran tuzu kurular kim? Yine saçma gerçek dışı ideolojiler uyduran siyasiler bence. Yani siyasiler ve o siyasilere trollük yaparak hayatını kazanan diğer fakirler. Bu yazımda da bahsettim. Artık politikacıların popülist söylemler yapıp parayı vurmaktan başka bir işlevleri yok. Kadın çalışmazsa ve tamah ederse ne olacak? İş gücünün yarısı kaybolacak ve halk daha büyük sefalete sürüklenecek. Yukarıda da yazdım sağlıklı beslenmek için de paraya ihtiyaç var. Proteinden eksik beslenen halk aptallaşacak. Politikacılar yiyeceğini yiyor zaten. Karşılığında halk içine düştüğü sefaleti sorgulamayacak. Bu yazımda bir örneğini vermiştim. Kısaca bu yazımda da olduğu gibi çıkarılan algıları sorgulamalı ve dikkatli olmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir