0 3 ay bebek alışveriş listesi

Bugün 0 3 Ay bebek alışveriş listesi ile geldim. İlk oğlumda 2., 3., 4. Ay alışverişi gibi toplu alışverişler yapmışım. Sonra hep taksit taksit yaptım. Artık her şey internetten olunca kaydetmesi de kolay oluyor. Bu yazımda 3-6 ay arası yaptığım alışverişten bahsetmek istedim 

3. Aya girmemizle birlikte sadece kıyafetler büyümedi.  Biberon emziklerinin akış hızları aylara göre değişiyor. Ben de 3 ay üstünü aldım. Biberonlarımız nanobebe. Ayrıca emzik boyutları da önemli. Yine 3 ay üstü emzik aldım. Yine nanobebe. Ayrıca nanobebe’nin ödüllü olan meme şekline çok benzeyen biberonlarından aldım. Bunun tabanından bebek tutabiliyor. Böylece kavrama da çalışmış olduk.

3 ayı geçmemizle sulu dişlik aldım. İlk çocuğumda Türkiye’de bulamamıştım. Bu yazımda yazmıştım. Bu sefer buldum. İnterlocking disc. Çift el kavramaya yönelik bir Montessori materyali.

Aslında daha erken alınabilirdi ama ben ilk üç ayı Türkiye’de geçirdiğim için almamıştım. Baby gym. Mobilleri buna asarak bebeğin  görme duyusunu geliştiriyoruz. Geçen alışveriş yazımda 10’lu ahşap halka aldığımdan bahsetmiştim. Onlarla farklı mobiller yaptım. Ayrıca bu yazımda kendi yaptığım Montessori mobilleriden bahsettim.

Aslında doğum öncesinde tarak seti almıştım ancak at kılı çok yumuşak ve ahşaptan bir fırça tarak seti aldım. Bu başa yumuşak bir masaj yapıp saç köklerini besliyormuş. Ayrıca çocuğun uykusunu getirdiğini keşfettim. Duyu eğitiminde bile kullanılabiliyor.

Kumaş bez

3. Aya geldiysek kumaş bez zamanı gelmişti. Hazır bez zararlarından bu yazımda bahsetmiştim. O yüzden 7-8 tane kumaş bez aldım. Ayrıca liner aldım. Ve bu sefer tuvalette eriyebilen liner bulduğum için mutluyum. Bambino miyo’dan memnun kaldım. Ama bu yazımda da yazdım liner zorunlu değil.

Çocuğa duyu topları almak istedim. Bu topların dış yüzeyi farklı farklı dokulardan oluşuyor. Özellikle bir tanesi dişlik olarak da kullanılabiliyor. Ben hazır almışken set aldım. İçinde aynı materyalden iç içe geçen halkalar ve küpler var. Yumuşak olduğu için bebek için çok güvenli.

6. Aya girmeden ek gıda alışverişi yaptık. İlk çocuğumda fonksiyonel bir mama masası almıştım. Çocuk üstüne basıp mama sandalyesinden çıkmaya çalıştı. O yüzden ikea’nın antilop mama masasını almıştım. Yine deneyimimden şaşmadım. Cam rende aldım. Hem de Türk malı buldum. Kaşığı için silikon yumuşak ama aynı zamanda mama hazneli sıkılabilir kapaklı bir mama kaşığı aldım. Ek gıdaya alışma esnasında biraz kullandıktan sonra ayrıntılı bir mama seti aldım. Ama bu aldığımı da kapaklı ve pratik olması açısından dışarı çıkarken kullandım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir