Evde Hydrafacial Cilt Bakımı

Cilt bakımını araştırırken hydrafacial cilt bakımı denilen bir uygulama bulmuştum. Bunun için güzellik merkezine gitmek gerekiyordu. Ben de her şeyin ev tipi çıktı bu iş evde yapılamaz mı diye düşündüm ve evde kendimce hydrafacial cilt bakımı ve fiddy metodunu birleştirip kendimce haftalık yüz bakımıma dahil ettim.

Fiddy Metodu

Öncelikle günlük exfoliantlarla başladım. Uzun süredir Clean and clear’in ürünlerini kullanıyordum ama elimdeki bitince toz ürünlere başlamaya karar verdim. Önceden sadece Dermalogica’nın pirinç özlü daily eksfoliantını görmüştüm ama epey toz exfoliantlar çıkmış.

Sonra yüzü buharla ısıtma işlemi var ama ben yüz için buharlı temizleyci alacağıma bundan sonraki kısmı banyodan sonra yapıyorum ki böylece buhar makinesiyle uğraşmıyorum.

Loreal’in kömürlü kil maskesini aldım. 10 dakika bununla bekleyip yüzümü temizlyorum. Sonra yağ bazlı bir temizleyciyle yüzümü yıkıyorum. Bu yazımda da yazmıştım. Shea butter bazlı afrika siyah sabunu kullanıyorum artık.

Hydrafascial Cilt Bakımı

Sonra yüzüme bolca hyalüronik asit serumu sürüp yüz spatulası uyguluyorum. Bu makine aynı zamanda ultrasonik dalgalar veriyor. Benim yüzümde büyük siyah noktalar yok ama burnumda küçük siyah noktalar vardı. Bu makineyi bir kere uyguladığımda siyah noktalardan büyük ölçüde kurtuldum. İkinci uyguladığımda hiç kalmadı.

Sonra biraz daha hyalüronik asit serum uygulayıp yüz emcüklemesi makinesini kullanıyorum. Bu makine siyah noktaları çekiyor sanılıyor ancak siyah noktalar için yüz spatulası ya da ucu yuvarlak tıp gibi olan bir alet daha etkili. Bu makine daha çok yüzü nazikçe soymak için.

Sonrasında gua sha aletlerinden olan yeşim taşından yapılmış roller kullanıyorum. Bu da serin yapısıyla açılmış gözeneklerin temizlendikten sonra kapanmasını sağlıyor.

Benim cildim kuru olmadığı için o kadar hyalüronik asit uygulaması bana yetiyor nemlendirme için. Açıkçası bebekle maske için vaktim de olmuyor. Ama kimi üstüne nemlendirici maske uyguluyor. Neutrogena’nın hyalüronik asit maskesinden çok memnun kalmıştım.

Fiddy metodu normalde kimyasal peeling de içeriyor. Normalde yüzü temizledikten sonra aha bha içeren serum kullanılıyor. Bu serumu yüzde 8 dakikadan fazla tutmayın diyenler var. En başta 3 dakika beklenmeli diyen var. Sonra serumu çıkarmadan üstüne kil maskesi uygulanıp 10 dakika bekleniyor. Ancak ben hamile olduğum için aha bha serumu kullanamadım. Emzirme bitiminde denemeyi düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir