Fat Bombs Tarifi

Daha önce keto tarifler paylaşmıştım ve bugün fat bombs tarifi vereceğim. Bir sonraki yazımda keto diyeti ve kilo vermeye yönelik daha fazla bilgi paylaşmayı planlıyorum.
Fat bombs tatlıdan biraz daha farklı. Ama tatlı ihtiyacınızı da karşılamaya yönelik kullanabilirsiniz. Keto diyetine girdiğinizde karbonhidrat ve protein alımını azaltırken yağ oranını arttırmalısınız. Açıkçası alıştığımız diyetler ya karbonhidrat ağırlıklı ya protein ağırlıklı. O yüzden bazen ekstra yağ alması zor olabiliyor. Fat bomb aynı zamanda tokluk hissini arttırıyor. Ayrıca aralıklı oruçtan önce yenildiğinde de aralıklı orucun daha rahat geçtiğini söylüyorlar.
Çok değiştirmeden şu tarifi uyguladım. İngilizce bilmeyenler için alt katı şekersiz fıstık ezmesi ve hindistan cevizi yağı üst ince katmanı da hindistan cevizi yağı ve kakao. Bu tarifte tatlandırıcı da kullanmış. Daha önceki keto tariflerimde yazmıştım. Stevia ya da monk fruit gibi sıfır kalori tatlandırıcılar mevcut. Ama bana fıstık ezmesi yettiği için kullanmamıştım. Buz dolabında iyice soğutun. Çikolatadan daha hızlı eriyor.
Açıkçası bana biraz ağır geldi. Ama siz yağ oranını ve şeker oranını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Yağ oranını azaltırsanız belki daha az ağır olur. Ya da ekstra tatlandırıcıyla tadı daha iyi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir