Olaplex Tedavisi

Daha önce açıcılı ve açıcısız nasıl sarışın olunacağından bahsetmiştim. Burada ve burada. Bu işlemlerin sonucu saç yıpranacağı için evde yapılabilecek bakımlardan da bahsetmiştim.
Geçenlerde daha profesyonel bir bakım seti almaya karar verdim. Aklıma nedense ilk keratin setleri geldi. Bir sürü marka var. Ne alacağımı bulamadım. Ayrıca kafamı karıştıran şeyler vardı. Uygulama yaparken cilde değmemesi gerekmesi bir yana muhtemelen kimyasal olan içeriği solumamak gerekiyordu. Pek çok kişi solunum zorluğu ve göz yaşarmasından şikayet etmiş. Peki zaten kimyasaldan dolayı zarar görmüş saçı yine kimyasalla hem de bir sürü yan etkisi olan kimyasallarla tedavi etmek ne kadar mantıklı. İşte bu noktada aklıma olaplex tedavisi geldi. Neden daha önce aklıma gelmediğine de şaşırdım.
Olaplex seti 9 üründen oluşuyor. Şimdi tek tek onlardan bahsedeceğim.

Olaplex no 1: olaplex’in bir numaralı ürünü boyaya karıştırılan bir ürün. Ayrıca no2’yle birlikte sadece salon boyları satılıyor. Ancak travel kit diye bir ürün buldum. İçinde ev boyu bir tane no:1 iki tane no:2 oluyor. Ancak piyasada bulması zor. No:1’le ilgili yorumlar iyi değil. No:1 le boyanan saçlarının normalin bir iki ton koyu çıktığına yemin edenler var. O yüzden almadım. Daha önce shwarzkopfun megaplexli bir boyasını kullanmıştım. Kırıp boyanın içine dökülüyordu. Zaten ton olarak 9’un üstü yoktu. Kullandığım en etkisiz boyaydı.

Olaplex no 2: Bu ürün de saça boya uyguladıktan hemen sonra uygulanıyor. Yukarıda da dediğim gibi salon boyu olmadan travel kit içinde almak mümkün ancak onu da bulması çok kolay değil. Ayrıca bu kitin içinden no:1 de çıkıyor ve ben no:1i kullanmayacağım için peşine düşmedim. Ancak bu ürin yerine fibreblex no:2 aldım. Fibreblex serisi de 3 ürünü olan bir set. Fibreblex no1 ile 2 olaplex no 1 ve 2nin kullanım olarak aynısı. Bu ürünleri ev boyları da var piyasada bulması da kolay. No:3 de boyamadan sonra düzenli kullanılan bir tür maskesi. Ama nedense olaplex ürünleri kadar popüler değil.

Olaplex no 0: Bu ürün bir nevi primer. No 3’le birlikte kullanıloyor. Tek başına çok işe yaramıyor anladığım kadarıyla. Yani bütçeniz kısıtlıysa bu üründen vazgeçebilirsiniz. Sıvı bir ürün. Saçı tercihen bakım ürünleriyle temizledikten ve biraz nemini aldıktan sonra bu ürünü saça serpiştirip 10dakika bekletiyoruz.

Olaplex no 3: olaplex no 0dan sonra kullanılıyor. Krem gibi saça iyice yediriliyor. Ürünün üstünde en az 10 dakika bekletin yazıyor ancak dediklerine göre saç kuruyana kadar etki ediyormuş. Benim de saçım zor kuruduğu için yarım gün bekliyorum. Sonra saç durulanıyor. En fazla etkisini gördüğüm olaplex ürünü oldu.

Olaplex no 4: olaplexin şampuanı. Bu ürün de pek tavsiye edilmiyor. Çünkü aynı etkiye sahip ve bu ürünün yarı fiyatına ürünler var diyorlar. Ben marketten herhangi bir keratinli şampuan aldım ve çok memnun kaldım.

Olaplex no 5: bu üründe olaplexin saç kremi. Şampuandan sonra kullanılıp durulanılıyor. Tam olarak olaplex no 4le aynı yorumlar bu ürün içinde geçerli.

Olaplex no 6: Bu ürün de no 3kadar popüler. Durulanmayan saç kremi. Mümkün olduğu kadar az kullanılıyor üstelik. 3 gün elektriklenmeyi önleme iddiası var. Saç nemliyken uygulanıyor. Ben uyguladıktan sonra saçımı kendi haline kurumaya bırakıyorum.

Olaplex no 7: Saç yağı. Saçı fön makinesi, düzleştirici gibi yıpratan uygulamaların zararından koruma iddiası var. Ben madem tedavi ediyoruz zarar vermeyelim mottosuyla fön makinesi bile kullanmadığım için bu ürünü almadım. No 6’yı daha rahat kullanmak ikisini karıştırıp uygulayanlar var. Ancak bana göre no 6 gayet rahat uygulanıyor.

Olaplex no 8: olaplexin son çıkan bu saç maskesi çok güzel kokuyor. Yine saç nemliyken uygulanıyor. Omuz hizasındaki saçlar için bir pompa uygulanıyor. 10 dakika bekleniyor ve durulanıyor.

Olaplex tedavisi nispeten iyi ama çok da mucizeler yaratmıyor. Hasarlı saçları 4-6aylık düzenli kullanım sonrası onardığını iddia ediyor. Olaplex 6nın 3günlük etkisi göz önüne alınırsa en fazla 3-4 günde bir kullanmak gerekiyor. Ben her hafta kullanıyorum. Sırayla keratinli şampuan, keratinli saç kremi, no 0, no 3, no 8, no 6 şeklinde kullanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir