Oryalsiz Saç Açmak

İnsanlar genelde saçlarını kuaförde boyatmayı seçiyorlar. Ancak özellikle son zamanlarda bu çok maliyetli olmaya başladı. Ayrıca istediğiniz rengi kuaförde elde edeceğinizden ya da saçınızı yakmayacaklarından emin olamazsınız. Çok yetenekli kuaförler belki en azından saçı yakmıyor ancak özellikle saçınız simsiyahsa tek seferde platin yapmayı da iddia etmiyorlar. En azından yakarsam da ben yakayım saçımı diyorsanız, kuaföre verecek paranız yok ama yine de sarı saç istiyorsanız sizi böyle alayım:

Saçına daha az kimyasal uygulamak isteyenler, saçı daha önce oryalden dolayı yıpranmış olanların ilgilenebileceği bir konudur oryalsiz saç sarartma. Yalnız benim deneyimime göre saçınızın orijinali siyahsa oryalsiz platin ya da çok açık sarı yapmanız mümkün değil. Bazıları Palette’nin açıcılı sarı boyalarını alıp birer ay arayla saçını boyayarak açık sarı ton elde ediyor ancak Palette’nin boyası oryalli.

Saçınız yıpranmışsa yine de sarı istiyorsaniz da benim gittiğim yoldan gitmenizi öneririm. Saçı oryalsiz açmak için de belli aralıklarla saçınızı boyayıp saçınızı aşamalı olarak açmalısınız. Yani muhtemelen saçınız önce kahverengi sonra açık kahverengi sonra da koyu sarıya dönebilir.

Ben bunu denedim çünkü bir ombre denemesiyle saçım çok yıprandı. Hem de Loreal gibi bir markanın ombre setini almıştım. Saçımda 45 dakikadan fazla da tutmadım. Saçım turuncu olduğu gibi neredeyse yanıyordu. Tabii benim şöyle bir handikapım var, bendeki saç ince telli. İşte saçınız hem ince telli hem koyu renkliyse saçı açmak hem zor hem de riskli oluyor. Saç genelde turuncuya açılıyor, boyayı biraz daha tutsanız da saçınız yanıyor.

Neyse ben saçı yıpratmaması açısından omegaplex içeren Schwarzkopf boyalarından aldım. Boyanın içine karıştırmak için omegaplex içeriyor set boya. Saçı yıpratmıyor. Serinin adı, Colour Specialist. Ancak en açık tonunu da alsanız saçınız koyu sarıdan daha fazla açılmıyor.

Yukarıda bahsettiğim ürünün daha fazla saçımı açamaması üzerine Loreal Excellence markasının 03 numarasını aldım. Araştırmalarıma göre oryal içermiyor. Bu boyayla kademeli olarak saçınızı 8 numaraya kadar açabilirsiniz. Bu ürünün en güzel özelliklerinden biri de içinden çıkan şampuan saçı yumuşacık yapıyor. Sırf şampuanı için bile alasım var.

Copyright ZakazUA www.zakaz.ua

Sonra Schwarzkopf, Color Expert diye yine omegaplex içerikli bir seri çıkarmış. O seri de L9 isimli açıcı özellikte bir boya var. Ancak oryal içeriyor mu bilmiyorum. Ama ben bir süre sonra yine Schwarzkopf’un profesyonel boyalarına geçtim. Bir sonraki yazımda da oryalli saç açma ve bu profesyonel ürünlerden bahsedeceğim.

Ben saçıma bu boyaları ayda bir uyguladım. Sarıya dönmesi 3 boyamayı buluyor. Ayrıca her hafta mor şampuan kullandım. Ombre setinin bıraktığı hasar yüzünden de her hafta bakım uyguladım. O ürünlerden de bir sonraki yazımda bahsedeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir