6 ay bebek alışverişi

Bu aya girdiğimizde bebek alışverişi için ilk ek gıda alışverişi yaptık. 3-6 ay arası ufaktan bu alışverişe başlamıştık. Ben tek tek her parçayı düşüneceğime set aldım çok rahat oldu.

Bu sette görüldüğü gibi bir büyük boy su geçirmez önlük, bir kapaklı üç bölmeli yayvan bir çukur kap, bir pipetli bir de alıştırma bardağına dönüşebilen bardak, kaplı diş kaşıyıcı, kapaklı file ve üç çeşit çatal kaşık var. Bunlardan biri bebek kavraması için, biri yumuşak başlı ahşap öteki de metal.

Geçen alışveriş yazımda bunlardan kullanmaya başlamıştım. Diğer biberonların temizliği beni yordu ve bu tiplerin kolay temizlendiğini fark ettim. Ve üçlü set aldım. Geçen sefer aldığım 150likti. Bunlar 240’lık. Orta akışlı emziklerle geldi. Orta akışlı emzikler 3-6 ay arası öneriliyor. Geçen alışverişimde almıştım.

6 ay üstü önerilen hızlı akışlı emziklerden aldım. Ancak orta akışlılarında gayet hızlı olduğu ve bebeğime yettiğini fark ettim.

Nanobebe’nin bu pompa adaptörlerinden de aldım ki pompada da biberonları kullanabileyim. Böylece pompadan çıkan biberondan da kurtulmuş oldum.

Kolay kavrmalı Munckin suluğumuz.

Bu oyun halısı içi ince süngerli. Bebek biraz hareketlenince düşmeye başladı. Önceden bende tatemi vardı. Evde ince halı kullanınca çocuk düştümü kafayı çarpıyor zonk zonk oluyordu. Ben de bir sıra tatemi üstüne bunu koydum. Çift taraflı.

Oyuncak bebek alışverişi

Montessori obje sürekliliği, coin box ve diğerleri. Havuç ve çubuklar başta kavrama ve çekme, yerleştirmek için. Sonra hem boyut hem renk eşleştirerek uzun süreye hitap ediyor. Yani bu set 4 oyundan oluşuyor.

Bu ahşap shakerları çok sevdik. Hem sallıyor hem ağzına sokuyor.

Bu ahşap set hem Waldorf hem Montessori’ye uygun bir materyal. Hem birleştirerek pek çok farklı şekil yapılabilir. Açık uçlu bir oyuncak. Hem büyükten küçüğe sıralanıp Montessori erken matematik materyali olarak kullanılabilir. Hatta toplar kullanılarak doğruluğu kontrol edilebilir. Yayvan yarım silindirleri gök kuşaklarıyla aynı boyda. Dikey ahşapları da gökkuşaklarının enleriyle aynı böylece eşleştirilebiliyor. Ve bir şeyler inşaa edilebiliyor. Piyonlarla da renk eşleştirme yapılabilir. Yalnız toplar biraz küçük şimdilik topları kaldırdım.

Bu görüldüğü gibi ahşap bir oyuncak.

Bu alışveriş sonradan çıktı. Büyük oğlanla org çalarken bebişin orga ilgi göstermesiyle almaya karar verdim. Hem karşılıklı çalabilirler hem de suya salyaya dayanıklı.

Tırnak fırçalarını yeni keşfettim. Özellikle bebek için olan doğal ahşap aldım ancak beklediğimden küçük geldi.

Yine foksiyonel bir alışveriş. Bebiş erken emekleyip, ayaklanınca 8. Aylık dolaylarında aldım. Yürüteç, denge bisikleti ve scooter olabiliyor. Sesli ve ışıklı.

Nebülizer ve güvenlik ürünleri

Bir nebülizer yatırımı yaptım. Aslında hayatımızı epey kolaylaştırdı. Buhar vererek hastalıkları yatıştırdık. Özellikle de ilaç kullananayan bebekler için kullanışlı.

Bebek güvenlik ürünlerini de unutmadık. En önemlisi priz kapatıcı oldu. Onun dışında kenarlara köşelere pompik koruyucular yapıştırdık. İlk çocuğumda da almıştım. Burada ancak sanırım bu aldıklarım daha kaliteliydi. Hala dayanıyor ve kafayı çok kurtardı. Geçen seferkileri ebebekten almıştım. Bu sefer bir milyoncu tarzı yerden aldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir