Dubai’de Gezilecek Yerler (100 Dirhem ve üzeri)

Dubai’de gezilecek yerler arasında 100 dirhemle başlayan aktivitelerin sonu aslında yok. Ben 100 dirhem üstüne değecek şeyler yapmaya çalıştım. Aslında şu ana kadar vaktim olmadığından yapamadıklarım da oldu. Ayrıca çocukla çok da uygun olmayan aktiviteleri de yapamadım açıkçası. Zamanla gittikçe yazıyı güncellemeyi düşünüyorum.

Burj Khalifa

İşte en olmazsa olmaz yapmanız gereken şey Burj Khalifa’nın tepesine çıkmak. Burj Khalifa Dünyadaki en yüksek gökdelen. Burj Khalifa tam 163 katlı. Ve maalesef bu aktivitenin fiyatı 160-170 dirhem arası. Hatta ben tamamen tesadüfen en ucuzuna hiç bekleme yapmadan tırmandığımı fark etmemişim bile. Geçen bir tanıdığımı çıkarmaya çalışırken fark ettim. Meğer iki farklı duruma dikkat etmek gerekiyormuş. Birincisi güneş batış saatinde fiyat 250 dirheme çıkıyormuş. Ayrıca bazı saatler özellikle gece saatleri dolu olduğu için gider gitmez girilemiyormuş bir çeşit sıraya giriliyormuş. Sadece hafta içi sabah saatleri uygun olunca direkt giriliyormuş ben de tesadüf o saatlerde girince yeni haberim oldu durumdan. 

Ayrıca Burj Khalifa ziyaretinin 3 farklı çeşidi var. Bu bahsettiğim en ucuzu. En tepesine değil 124 ve 125. katlara çıkabiliyorsunuz. Dubai sky var 148. Kat 400 dirhem. Vip girişler de 152-153 ve 154. Katlar 780 dirhem kişi başı fiyatları.

Ben en ucuzunu seçtim tabii. Sadece bir sene yazın kampanya yapıp 100 dirheme indirmişlerdi ama ben denk gelmedim.

Girişte sizi Burj Khalifa’nın inşaat hikayesi projeksiyon gösterileri bekliyor. Asansör de projeksiyon gösterili. Sanırım vip çıkış camlıymış. Yukarıda farklı olarak dürbünlerle Dubai’yi izleyebiliyorsun. Ayrıca videolu dürbünlerde yapmışlar. Baktığınız yerde eski Dubai’yi de görebiliyorsunuz.

Legoland

Aslında Dubai’de birden çok tema parkı var ama küçük çocuğa en uygun tema parkı bu. Hem Legoland var hem de Legoland Aquapark. İki parka ayrı ayrı giriş 300dirhem normalde kişi başı. Ama yazları bazen summer pass paketler oluyor. Ancak bu paketler sadece oturum sahibi olanlar için geçerli olabilir o yüzden buna dikkat edin. Ben 3 kişi iki parka summer pass total 450 dirhem verdim. Aslında oldukça uygun fiyata denk geldi. İki ay boyunca hafta içi sınırsız giriş yapılabiliyor bu biletlerle.

Legoland Dubai parks and resorts’ta. Burada Motion Gate ve Bollywood park gibi başka parklar da var. Ayrıca ücretsiz Riverland da burada. Bu yazımda yazmıştım. Sıcaklardan bunalanlar için ücretsiz buggy hizmeti de olduğu için kapalı alan Legoland ile Aqua park’a giriş öğleden sonra belli saatten sonra sıkıntı olmadı.

Laguna Water Park

Lamer’deki aqua park. Eğlenceli kaydıraklar var ancak çok da büyük bir aqua park değil. Aslında ben başka bir emirlik olan Umm Al Quwain’de çok daha uygun ve büyük bir aqua park buldum. BAE çok büyük bir ülke değil o yüzden yol da çok değil. O yüzden açıkçası Laguna Park’a bir kereden fazla gitmedik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir