Sürücü Kursu Dolandırıcılığı

Türkiye’deki dolandırıcılık yöntemleri yazı dizime devam ediyorum. Türkiye’de pek çok dolandırıcı sürücü kursu varmış. Evrakta sahtecilik bile yapıyorlarmış. Bizim bizzat gördüğümüz yaşadığımız Denizli’de Güven Sürücü Kursu diye bir yer. Bu adamların dolandırıcılık yöntemini birebir uygulayan başka bir yer var mı bulamadım. Ama ben kısaca yazayım.

Bu adamlar vatandaşı bir kere ağına düşürdü mü kurs kaydını bile almadan senet imzalatıyorlarmış. İşte siz de bunlara boş senet imzalatacak kadar salaksanız adamlar hiç utanıp sıkılmadan sizi dolandırmaya çalışıyorlar. Adamlar hukuk dışı bir şekilde seneti sonradan dolduruyor ve size kurs hizmeti vermeseler bile sanki size borç vermiş gibi gösterip sizi avukata veriyor. Tabii senette sizin imzanız var. Ben bu adamı tanımıyorum bu adama borcum yok diyemiyorsunuz.

Sorun kurs hizmetini vermezlerse de parayı almaları. Burada devletin bu adamlar milletten neye karşılık para. İstiyor diye sorması lazım. Biz şikayet ettik. Her zamanki gibi bir şey olmadı. Ülkede bir nevi milleti dolandırmak serbest. Bu durumda milletin kendini koruması lazım. Mümkün olduğunca sosyal medyayı kullanıp bu tarz dolandırıcıları ifşa etmek lazım. Her para vermemiz gereken durumda böyle araştırır dolandırıcılıktan uzak durursak bu dolandırıcıları yenebiliriz.

Bu arada adamlar böyle sahte senet işi yapıyorsa kurs alıp kurs parasını öderseniz de seneler sonra size senet çıkarıp ek para talep edebilir. Çünkü istediği parayı kurs karşılığı istemiyor. Durduk yere bu adam bana borçlu diyerek bir şekilde para tahsil etmeye çalışıyor.

Tabii bu adamlar sonra pandemi sebepli iptal ettikleri kursun parasını bile avukata vererek tahsil etmiş. Adamlar da böyle yolunu buluyor demek ki. Hayır boş senet imzalayacak kadar salaksanız bari adamlar dava açınca ödemeyin. Benim dolandırılan arkadaş ödemiyordu da sonra onun bir akrabası ödeyerek kapatmış. Ben de bunu yeni öğrendim. Kısaca adamlar o haram parayı yemişler. Bize de bunu duyurmak düşer. Denizli’de sürücü kursu düşünüyorsanız bu kursun kapısının önünden geçmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir