Çocukla Birlikte Yapabileceğiniz Egzersizler

Hem eski formunuza dönmek hem de çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız bu egzersizler tam size göre. Ancak hareketleri ben uydurduğum için görselleri yok. Kısaca anlatmaya çalışacağım.

Isınma: Bunu belki eviniz çok küçükse yapamazsınız. Ama orta büyüklükte bir evse gayet iyi oluyor. Evin en uzak iki ucunu seçiyoruz. Bir ucuna bir sepet top koyuyoruz. Öteki ucuna toplarla uyumlu renklerde örtüler seriyoruz. Aynı renk toplar aynı örtünün üzerine koyulacak şekilde koşarak bir uçtan top alıp ötekine gidiyoruz. Toplar tek tek taşınacak. Topları yerden squat yaparak alırsanız daha güzel olur.

Hacıyatmaz Hareketi: Çocuğunuz kucağınızda oturur pozisyondayken geriye yuvarlanılır. Bu arada dizler karına çekilir. Sonra tıpkı hacıyatmaz gibi tekrar oturma pozisyonuna gelinir. Yerden destek alınmaz. Yuvarlanmanın oluşturduğu kuvvetle geri dönülür. Bu arada çocuk hiç bırakılmaz. Yalnız düz yerde yapması çok zor. Yatak gibi bir yerde daha kolay oluyor. Benim minik çok sevdi bu hareketi. Mekik hareketinin muadili bu hareketle karın kaslarınız çalışır.

Uçtu uçtu hareketi: Bu hareket için önce sırt üstü yatar pozisyonda ayakları havaya kaldırıp dizler karına çekilir. Kendi ayaklarınızın arasına çocuğun bacaklarını alarak çocuğun kalçası kavranır. Yani bir nevi havada çocuğu ayaklarınızın üstüne oturtuyorsunuz. Ellerle çocuğun ellerini tutulur. Bu pozisyonda eller ve dizler aynı anda bükülüp açılır. Bu arada çocuk havalanıp eğlenir. Şınavın biraz daha kolayı olan bu hareketle hem üst hem alt gövdeniz çalışır.

At binme hareketi: Koltukta otururken ayaklar üstüne çocuk oturtulup dizler düzken yukarı kaldırılır. Bu hareketle alt karın kaslarınız ve bacaklarınız çalışır.

Benimki çok sevdiği hatta yorulup bıraktığım zaman mızıkladığı için çocuk sıkılana kadar yapıyorum bu hareketleri. Ertesi gün hamlayacak kadar çalışıyor kaslarım. Ayrıca çocuğum çok eğleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir