İyilik Dizisi 2. Sezon İncelemesi

Geçen yazımda birinci sezonunu incelediğim Fox Tv’de yayınlanan iyilik dizisi nin ikinci sezonuyla geldim:

Yine Güvenlik Problemi

İyilik Dizisi sonraki kısmı hem zengin hem salaksan profesyonel güvenliksiz bir ev hayatının sonu olabilir temalı. Damla Neslihan’ın bir videosuyla Şahika’ya şantaj yaparak şirkete giriyor. Videoda Damla’nın Neslihan’ın kardeşiyle nişanından sonraki gün Neslihan’ın Damla’yı havuzda boğmaya çalıştığı zaman. Neslihan da kardeşiyle büyük bir nişan töreni yapana kadar Damla’yı çekiyor sonra nedensiz bir şekilde bir anda boğmaya kalkıyor. Demek ki ciddi bir pasif agresyon problemi de var sorunu iyilik değil. Hayır Neslihan Damla’yı öldürse hatta herhangi bir insan Damla’yı öldürse haklı da o görüntüler Damla’nın eline nasıl geçiyor? Damla elini kolunu sallayarak Neslihan’ın evine girip güvenlikçiyi kafalıyor. Güvenlikçi de veriyor. Burada yine paragrafın başında yazdığım temayı işaret etmek istiyorum. Ama bununla bitmiyor anlatacağım.

Neslihan’ın iyilik değil pasif agresyon problemi olduğu ortaya çıkıyor

Neden?

Neyse Damla holdinge girmekle kalmıyor üstüne davetlere giriyor, ödül alıyor falan. Hadi holdinge soktun, maaş verdin ne diye holdingde yükselmesine izin veriyorsun? Sanki holding senin değil. Hayır bunlar komple salak. Neslihan’ın kardeşi de daha önce kendini enayi yerine koyan Damla’nın arkasında duruyor falan. Sonra izleyiciler ‘bu kız Murat’tan ayrıldı neden hala otelde kalıyor, zengin hayatı yaşıyor’ diye sorarlar diye geç de olsa düşünülmüş ki senarist Damla’yı amcasının evine gönderiyor ve bir ayını sadece duvara bakarak geçirtiyor.

Diziyi Uzatmaya Bahaneler

Neslihan da annesini kurtarma planıyla Murat’la nikah tazelemeye karar veriyor. Bu Neslihan’ın bahanesi mi dizi uzatmak için senaristin bahanesi mi bilemiyorum. Tam nikah tazeleyecekken Neslihan’la aynı kılıkta olan Damla eve girip bunların yatak odasındaki yastıkları bıçaklamaya başlıyor. Burada yine güvenliğin önemini anlıyoruz. Ama bir tarafta güvenlik de yok değil çünkü davetli olmayan Koray içeri giremiyor güvenlikler tutuyor. O zaman Damla nasıl giriyor işte burada güvenliği de doğru düzgün seçmek gerek dikkati dağılmasın diye asgari maaşa günde 12 saat çalıştırmamak gerektiğini anlıyoruz. Damlanın da hazır elinde bıçak varken Murat da Damla’ya bıçağı takıveriyor.

Yastık bıçaklamak nedir? Neyse hazır bıçak varken takıvereyim diyor Murat.

Bir Diğer Avukat Sorunsalı

İyilik Dizisi bundan sonraki kısmı yine avukat temalı. Neslihan Damla’yı bıçaklayanın Murat olduğunu anlıyor. Kavga ederlerken Şahika odaya girip Murat’ı kovuldun demek suretiyle holdingden kovuyor. Bir dakika hani kovamıyordu? Kaç bölümdür ne izledik biz? Ah Argun family avukatlar yüzünden neler geldi başınıza? Başından dehleneceğini bilen Murat zamanında işten atılmadığı için bunlar atana kadar holdingi dolandırayım diyor tabii. Murat hemen hacker tutuyor falan, sistemleri çökertiyor bir şeyler yapıyor. Yazık bu zavallılarımın daha doğru düzgün avukatı, güvenliği yok ne anlasınlar siber güvenlikten. Üstüne bir de Damla’nın bıçaklanması girince şirket Damla skandalından dolayı mı batıyor hackerlar mı batırıyor orası net olmamış. Ama İtalya’dan gelecek bir para varmış oradan kurtarırız diyorlar ama o paraya da Murat konuyor. Hayır bunlar holding sahibi olarak İtalya’dan gelecek paraya nasıl hakim olamıyorlar da işten çıkarılan Murat daha hakim oluyor orası da alakasız olmuş. Galiba holding vergi kaçırıyormuş ki para çanta içinde geliyor. O parayı da Murat alıyor.

Senarist Sen Kimin Tarafındasın?

İyilik Dizisi bundan sonraki kısmında senaristin iyilik değil kötülük tarafında ısrar ettiği net görülebilir. Damla uyanınca en kötü Murat’ı şikayet edip, Neslihan’la holdingte işine maaşına belki ekstra bir şeylere anlaşabilecekken tersi beni Neslihan bıçakladı diyor. Öyle olunca Neslihan cezaevine giriyor. Hani hala mı Murat’ı seviyor onu koruyor oha yani dediğimiz noktada bir taraftan amcasına hayır aslında Murat’ı madara edeceğim diyor. Kurban olduğum adam seni bıçaklamış sen hala onu koruyorsun bu mu madara etmek. Son ana kadar ne yapacağını anlamadım.

Bu Nasıl Plan?

Murat’ın Damla’yı kandırıp kendi başına yurt dışına çıkma planları olduğunu Damla telefonda duyana kadar hala Murat’ı sevdiği için sanmıştım ama bir taraftan bir planları varmış falan. O arada o kadar zengin avukatın yapamadığını aşık bir polis yapıp Murat’ı enseliyor. Murat polisten kaçarken Damla çaktırmadan parayı alıyor. Murat da fark etmeden kağıt dolu çantayla sıvışıyor. Senarist ya, bak ilk bölümde de ne plan demiştim yani kadın suyu içecek de saunaya girecek de koca spor merkezinde kimse olmayacak da demiştim şimdi de sen seni bıçaklayan yerine başkasını şikayet et de tesadüfen onun elinde bir çanta dolusu para olsun da tam o sırada polis bu adamın başka suçları olduğunu anlasın peşine düşsün de sen de o paraları denk getir çal. Bu plan değil ki sen resmen senaryoyu kötülüğün rastgele şansına yönelik yazmışsın. Kötüysek düzgün bir planımız yoksa bile bir şekilde şans yüzümüze güler demişsin be ya.

Dahası da var. Neslihan kendine polis buluyor falan da Damla zengin avukatlarının bile çözemediğini çözen polise, ortada çalınmış bir para olmasına, Murat’ın parayı Damla çaldı itirafı olan ses kaydı olmasına rağmen parayı alıp yurtdışına falan kaçacağına iyice bunların burunlarının dibine girip holdingin hisselerinden alıyor yetmiyor evlerini satın alıyor. Arkadaşım kimse mi araştırmaz bu para bir anda nereden geldi diye. Bunun bin katı az para hesabımıza geçse bizim başımıza dert olur sayın senarist arkadaş ben de gerçek hayatta senin senaryondan istiyorum.

Zengin Arkadaşimiza Yük olmayalım Ama Fakire Yük Olabiliriz.

Hapse düşüp adam bıçaklamanın cezası Türkiye’de bir ay olduğu için bir ay sonra hapisten çıkan Neslihan ve ailesinin artık hiçbir şeyi kalmamıştır. Onlara Neslihan’a aşık olan ve şirin babaya çok benzeyen bir polis yardım eder ve evini açar. Orada babalar gibi Koray’ın evi varken sırf dizide ajitasyon olsun diye bir kenar mahalleye gelmişlerdir. Memur maaşıyla İstanbul’da daha iyisi olmadığı konusunda aslında dizi gerçekleri yansıtmış. Ama Koray’ın evine yerleşmemeleri aşırı saçma kaçmış ve doğru düzgün bir sebebe dayandırılmamış. Hani belki Neslihan’da şirin babaya aşık o yüzden desem de İyilik Dizisi bu bölümler de bu durum pek net değil. Hani Koray zengin ona yük olmayalım ama şirin baba fakir ona yük olabiliriz fikri dizinin salaklıklarından biri olmuş.

Sen Evlatlık Mısın?

Ayrıca şirin babanın korkunç kız kardeşine katlanmak zorunda kalıyorlar. Bu kızın yanında Neslihan’ın kızı Nehir’in gıcıklığını unutup gidiyorsunuz. Kızın her hareketi mi gıcık olur. Yani kötü niyet konusunda bence Damla’yı geçer çünkü dizide en azından Damla’nın kötülüğü bir sebebe dayandırılmış ancak bu kız neden abisi ve annesi bu kadar pamukken bu kadar kötü niyetli anlaşılamıyor. Bir ara şirin baba o doğuştan böyle gibi bir şeyler diyor o şekilde bir yerde değinilmiş. Bana göre ancak 20 yaşlarında evlat edinilmiş olabilir hani daha küçük evlat edinilmiş olsa biraz bir şeyler kapardı çünkü.

Kız geri kafalı mı geri zekalı bir ergen mi bu belli değil. Annesi çocuklara bakıver iki dakika diyor kız sorumsuzluktan çocukları başından savıyor. Ama yaşı o kadar küçük yeni nesil de diyemiyorsun çünkü Neslihanlara Koray ya da Poyraz falan geldiğinde sanki sadece kadınlar kadınlarla erkekler erkeklerle iletişim kurabilirmiş gibi ‘eve herifler giriyor günahı boynuna’ tarzı yüz yıl öncesinden kalma zihniyetlere giriyor. Sonunda bir gün şirin baba evde değilken Neslihan’ı çoluk çocuk sokağa atıyor. Dizinin sonrasında gerçekten Neslihan’ın iyiliğine denk geliniyor kıza iş verdiğine şahit oluyoruz. Ben olsam bırak iş vermeyi şirin babayla evlenmek için bile kızkardeşini reddetme şartı koyardım.

Sonunda Dizide Bir Akıllı Ama Kötü Tarafta

İyilik Dizisi bu kısımlarında sonunda akıllı bir kötü görüyoruz. Çünkü Neslihan iyi ve salak, Damla salak ve kötü ama senarist onun tarafını tuttuğu için kazanıyor derken anlıyoruz ki biri akıllı ve kötü ve o kişi meğerse Muratmış. Neslihan hapse giriyor çıkıyor sonra fakirlik içinde debeleniyor derken bir bakıyoruz içgüveysi Murat yine refah içinde. Çünkü bir ay içinde başka bir zengin hatun bulup hem onu hamile bırakmış hem de aynı eve yerleşmiş. Şansına o hatun da tam bir salak. Hayır Murat çok yakışıklı bir erkek de değil. Hem de tam bir öküz nasıl dizideki bütün kadınlar bu adamın peşinde diyoruz gerçi bizde öküz seviliyor orası doğru.

Senarist bir ayda nasıl bu kadar şeyi halletti diye tepki almış olacak ki bir iki bölüm sonra birlikteliklerini dört ay şeklinde açıklıyorlar. Ama olayların arasından bir ay geçmişti? İzleyicileri geçtim Damla da şaşırıyor. Vay kerkenez demek üç kadını aynı anda idare ediyordun diyor. O kadar olay arasında adam kaça bölünmüş bizim haberimiz yok.

Adam Deep Web Çıktı

Neyse bu adam zaten hacker tutmuştu şirket batsın diye sonra bir bakıyoruz balkanlı arkadaşına bir telefon açıyor pasaport ayarlıyor sonra sahte kimlik çıkarıyor falan. Adam tam deep web çıkıyor. Hadi kıza kendini Selim’im diye kaktırıyor şunu anlamadım; kız sonra bunun gerçek kimliğini buluyor evde adını soyadını öğreniyor bu adam koskoca Argun Holding’in içgüveysi, zaten boy boy haberleri çıktığı için şirket batıyor, daha bir sürü olay… Hiç mi bu adam kim diye Google’dan bakmıyorsun. Bunlar ilk kimlik ayyuka çıktığında tartışırken kız sırtını duvara çarpıyor ve kanaması geliyor. Ama çok hafif çarpıyor yani. Gerçi kız çok zayıf belki de mümkündür. Neyse sonra kurtarıyorlar bebeği.

Kızın sırtı duvara değince kanaması geliyor. Sen bu gidişle 6 ayı görmezsin ki abla.

Bu salak kadın polis tarafından sorguya çekilene kadar sonra Neslihan’la karşılaşana kadar bir şeyden haberdar olmuyor. Gerçi Murat bir ara kızın salak olduğundan bahsediyor da… Kısaca dizinin tek ballısı Damla değil. Bir ara fakirlikten sıkılan Neslihan’ın kızı Nehir, babasına kaçıyor hem de babasının kız arkadaşının evine. O babasıyla Damla öpüşürken görünce aylarca travma geçirip konuşmayan kız, hem babasının kız arkadaşında kalıyor hem üstüne Damla gizlice eve girdiğinde ilaçla uyutuluyor. Yani bırak normal hayatı bu çocukların oyuncu olarak bile psikolojik destek alması gerekiyor bence. Bu kızın babası kodamanmış o yüzden Murat’ın üstündeki suçlamaları düşürüyor. Ama kız Neslihan’ın dediklerini düşünürken bir de Damla ortaya çıkınca Murat’tan nihayet ayrılıyor. Babası da bunu dövdürüp ortada bırakıyor.

Acaba?

Ama kafamda soru işareti de kalıyor. Kadın hamileydi. Aldırdı mı? Malum aldırmanın da bir sınırı var. Yoksa kenara çekilip bir köşede doğurdu mu? Dizide sonra ortaya çıkmadı o kesin ama. Cidden aklıma takıldı yani. Böyle böyle Murat’ın belki pek çok yerde pek çok sevgilisi, hamile bıraktığı ve çocuğu var bilmediğimiz. Yani İyilik Dizisi senaristi burayı açık bırakmış.

Yeni Aptal Karakterimiz

Damla Neslihan’ın yerini alırken Neslihan benim gibi olamazsın diyor. Gerçekten Neslihan kenar mahalleden maskeli balolara davet alırken Damla balonun çöp girişinden içeri sızıyor. İlahi senarist Damla kaç kere güvenliğe rağmen Neslihan’ın evine holdinge falan girdi elini kolunu sallayarak bir maskeli baloya mı giremesin. Orada tanıştığı yakışıklı müzmin bekar Poyraz’ın arabasına telefon düşürdüm bahanesiyle hemen fanfinifinfon. Murat’ı hızlıca unutan Damla’nın yeni takıntısı Poyraz oluyor. Burada hastalıklı, takıntılı karakteri iyi inşaa etmişler. Oyuncu da çok iyi oynuyor.

Damla da Neslihan’a rahat ajanlık yapsın diye Neslihan’ın eski hizmetlisi Ayşıl’ı tutuyor. Onun da yardımıyla Neslihan’ın Poyraz’dan haberi oluyor. Poyraz’ı uyarmaya karar veren Neslihan Poyraz’ın evine gidiyor. Burada senarist bir absürt komedi denemesi yapmış. Neslihan kapıyı çalıyor ve Neslihan’ı Poyraz’ın oğlunun terapisti olarak buyur ediyorlar. Neslihan her ne kadar terapist olmadığını anlatmaya çalışsa da Poyraz’ın annesi lafı Neslihan’ın ağzına tıkıp onu çocuğun yanına sokuşturuyor. Şansa bak ki çocuğun travması annesini başkasıyla beraber olduğunu yakalamasıymış. Bu konuda kendi kızı için terapist terapist gezdiği için çok iyi tecrübesi olan Neslihan hemen çocuğu kendine bağlıyor.

Şıpsevdi Poyraz

Sonra Neslihan Poyraz’la bir türlü konuşamıyor. Damla da Neslihan’ın adam bıçakladığını hapisten çıktığını söylüyor. Damla da zaten adını soyadını saklamıyor, kaldığı ev belli. Her şey boy boy gazetelere çıkmış. Poyraz da hayırdır ne adam bıçaklaması diyip Google’a bakmıyor. Neslihan’ı dinlemiyor ve onu evden atıyor. Ama neyse ki çocuk Neslihan’a bağlanınca Poyraz artık Neslihan’ı dinliyor. Sonra her ne hikmetse Neslihan Damla’nın tehditlerinden korkup olayı Poyraz’a tam anlatmıyor. Tam bir şıpsevdi olan Poyraz bu sefer de Neslihan’a aşık oluyor. Sonra ne hikmetse bu sefer Neslihan Damla’dan korkmaktan vazgeçip her şeyi Poyraz’a anlatıyor. Ve Poyraz Damla’ya tekmeyi atıyor.

Google Yok mu?

Poyraz’ın annesinde bunama sorunu olduğundan mı anlamadım ama nedense ona kimse bir şey anlatamıyor. Zavallı kadıncağız oğlu torunu bile bilmezken o Google’ı nereden bilsin? Neslihan’ı zengin erkek avcısı olmakla suçluyor. Halbuki Google’a baksa Neslihan’ın holding sahibi olduğunu bilecek. Damla’nın tarafını tutuyor da Damla’nın da Neslihan’ın kocasının metresi olduğunu yine Google’dan görecek. Hayır görmese de o makyajla hangisi erkek avcısı gibi görünüyor? Kıyafet diyeceğim ama dizinin kıyafet tasarımcısı başarılı. Damla metresken kıyafeti ve makyajıyla metres olduğunu bağırıyordu. Sonra zengin olunca en azından kıyafetleri ve makyajı bir tık değiştirmişler. Fark ettiğim oyuncunun göz makyajı dizi boyunca değişmedi. Özellikle yapıldığını düşünüyorum. Önceden de dediğim gibi Damla karakterini senaryo harici başarılı buldum.

Neyse bu Google meselesi konusunda önceki paragrafta da belirttim dizide neden böyle bir dengesizlik olmuş anlamadım. Halbuki ilk bölümler Damla tüm planı İnstagram ve Google üzerinden yapmıştı. Sanırsam senaristi, tarihi kurgularda daha başarılı olan bir senaristle değiştirdiler. Bir diğer anlamadığım nokta herkes holding sahibi. Bunlar birbirini tanımıyor mu ya? Ülkede herkes holding sahibi mi? Neslihan’ınki merdiven altı holding miymiş? Neyse sonuç olarak Poyraz’ın annesi bir anda ortadan kayboluyor ve Neslihan’la Poyraz evleniyor. Biraz hızlı oldu değil mi? Hemen geri döneyim.

Yanlış Psikiyatristliğin Sonu

Neslihan Poyraz’a her şeyi anlatmadan önce ha anlattım ha anlatmadım derken Koray da bir şeyler yapayım diyor. Zaten başından beri Damla’nın psikiyatristi rolünde ama arada aptal kıskandırma planı yapmışlardı. Koray da çok yanlış bir psikiyatri stratejisi uyguluyor ve Damla’nın üstüne giderek delirtiyor. Burada Damla deli rolünü çok iyi yapmış. Neyse sonunda Damla bibloyla Koray’ı öldürüyor. Koray’ın da öleceği varmış. Ayrıca burada psikiyatristliğin ne kadar riskli bir iş olduğu konusunda farkındalık yaratılmış. Sonra bunlar Koray’ı gömerken Murat bunları videoya çekiyor. Damla’ya evi ve hisseleri bana vereceksin diyor. Damla da karşılığında Murat’ın takıldığı zengin kızına her şeyi anlatırım diye tehdit ediyor. Sonunda Murat zengin kızı tarafından dehlenince Damla’yı evden yaka paça atıyor. Burası böyle ama yine saçmalık var bunlar Koray’ın telefonuyla takılmaya devam ediyorlar. Gerçi uzun süre Koray kayıp gibi görünüyor ama polis telefonun sinyalini takip edemiyor mu?

Adamı bibloyla öldürüyor. Onun da eceli gelmiş artık.

Ne Çektin be Avukatlardan

İyilik Dizisi ilerleyen bölümlerinde yine bir avukat sorunuyla karşılaşıyoruz. Gücü tekrar ele geçiren Murat, çocukların velayetini almak için inatlaşıyor. Hakim de hemen çocukları Murat’a veriyor. Hayır ikisi de sabıkalı, hadi birinin suçu bir kodaman tarafından sildirildi, tamam Türkiye için imkansız bir olay değil, ama ötekinin de suçu ispatlı değil sonuçta. Sırf Murat’ın parası var diye.. Benim bildiğim kadarıyla babanın parası olsa bile anneye nafaka öder yine çocuklar annede kalır. Konu avukatın vasatlığıysa da avukatlar Poyraz’ın. Ve Poyraz’ın her halükarda Murat’tan daha çok parası ve gücü var.

Neyse sonra Neslihan sırf çocuklar için Poyraz’la evleniyor ki bence alakasız oldu yine. Bunu gören Murat’la Damla da hemen evleniyor. Sonra Murat yalancı şahit buluyor iki yüz liraya ve Neslihan’ın sözde kötü kadınlık yaptığını söyletiyor. Adam da günü kurtarayım, olmadı içeriye girer kira derdinden kurtulurum diyor olacak ki hemen yalancı şahitliği yapıveriyor. Halbuki çok ciddi cezası var. Çocuklar Damla meselesine ciddi travma geçirip terapistlik olmalarına rağmen Damla’nın eline düşüyorlar ve Damla bir gün onları pataklayınca, o zamana kadar çocukları umursamayan Murat Damla’yı evden atıyor. Bu arada Poyraz Neslihan için evinin yanından güzel bir villayla şirketin büyük oranda hissesini satın alıveriyor.

Adamda Kişilik Bozukluğu Çıktı Derken

Sonra Neslihan’ın şirin babayla fotoğraflarını gören Poyraz deliriyor. Neslihan’ı evden atıyor. Bu sefer nasılsa Koray’ın evine yerleşiyorlar. Evde de Koray’ın annesi var. Damla’yı da zaten Murat atmıştı ve zaten Damla Poyraz’dan hamileydi, Poyraz Damla’yı yanına alıyor. Damla da senaristten torpilli. Hiç açıkta kalmıyor maşallah. Poyraz bundan sonra abartıyor. Damla’nın Koray’ı öldürdüğünü duymasıyla bırak polise gitmeyi bir de polis görmesin diye cesedin yerini değiştiriyor. Adamın ani kişilik değişimi problemi varmış meğerse.

Meğer adamda çift kişilik varmış.

Neyse sonra telefon sinyaline rağmen Damla’yı enseleyemeyen polis Poyraz’ı enseliyor. Diyorum size senatist baya Damla’nın tarafında. Böyle olunca Poyraz her şeyi itiraf etmeye karar veriyor. Poyraz Damla’yı polise götürürken şans o ki Poyraz şöförünü gönderiyor tabii adam nereden bilsin? Damla direksiyonu kırmakla birlikte kaza yaptırıyor ve Poyraz ölüyor. Aynı kazadan ise Damla fondotenle kurtuluyor. Burada dizi boyunca ilk ve son kez güldüğüm bir sahne oldu. Damla durumu amcasına anlatınca amcası bu herifi de mi öldürdün diye sordu. Neyse sonuç olarak Koray’ın cesedi bulunuyor. Koray’ın annesi de Koray’dan kalan mirasla Poyraz’dan kalan şirket hisselerini alıp Neslihan’a veriyor.

Kimse Kadının Değiştiğini Fark Etmedi mi?

Sonra korkunç bir şey oluyor. Daha önce ortadan kaybolan Poyraz’ın annesi adıyla başka biri ortaya çıkıyor. Bu kadın farklı biri ama bir kişi de fark etmiyor. O çocuk bakan tonton nine gitmiş yerine çocuk katili gelmiş. Gerçi Poyraz’da da ani kişilik dalgalanmaları oluyordu ama bu çok daha ciddi. Oğlunu öldüren kişi Damla olmasına rağmen Neslihan’ın çocuğuna kafayı takıyor. Hatta çocuk kaçırmak için Damla’yla iş birliği yapıyor. Bu ciddi kişilik değişmesi sadece kişilikte değil, fiziki olarak da bu kadın farklı bir kadın. Neyse doğal olarak polis enseliyor ancak kadın zengin olduğu için yurt dışına kaçıyor tabii. Ancak artık ciddi bir suçtan arandığı için Türkiye’ye geri dönemez. Yani kısaca yaptığı şey aşırı saçmaydı bence. Gerçi dizide salaklıklar diz boyu.

Poyraz’ın annesi Google yokluğuyla cebelleşirken
Sonra buna dönüşüyor. Tamam ailecek çift kişilik problemleri var anladık da bu kadın fiziki olarak da dönüşüm geçirmiş.

Sonunda Senarist İşten Çıkarılır

Ve en sonunda İyilik Dizisi senaristinin işine son verildiğini öğreniyoruz. Bu sonun dizide geçen onca şeye rağmen İyilik Dizisi sonunun böyle olmasının başka açıklaması olamaz. Damla önce Poyraz’ın mirasının peşine düşüyor. Onun çocuğunu taşıyorum falan diyor ama sonra Murat’la davetlerde dolaşırken çocuğu düşürüyor gene. Bunu önce Poyraz’ın annesinden saklamaya çalışıyor ama hemen duyuluyor tabii. Kadın da sonra mirastan zırnık koklatmıyor. Murat, şirin babayla tartışırken yanlışlıkla Neslihan’ı vuruyor. Bunun üzerine Murat adam yaralamaktan yine içeriye girmiyor çünkü Türkiye’de adam yaralamanın cezası yok. Ama hakim en azından bunun üzerine çocukları Neslihan’a geri veriyor.

Murat Neslihan’ı vurunca Neslihan çocukları geri alabiliyor. Murat başka ceza almıyor. Çünkü Türkiye’de adam hatta kadın yaralamanın cezası yok. Dizi aslında çaktırmadan Türkiye gerçeklerini yansıtmış.

Murat da çocuklar Neslihan’a kaldı artık sana ihtiyacım yok diye Damla’yı pataklayarak evden atıyor. Neslihan da Damla’ya sahip çıkıyor. Sırf bu yüzden Damla kendisini bıçaklayanın Neslihan değil Murat olduğunu itiraf etmeye karar veriyor. Yani artık 27 bölüm anlaşılmış yapacak bir şey yok. Çünkü Neslihan’in yapmadığı iyilik yokken Damla’nın da yapmadığı kötülük kalmıyor sonuçta. Neden şimdi itiraf etmeye karar verdi? Benim bildiğim Damla yine saçmalardı. Demek ki baktılar 27 bölüm olmuş tamam dediler. Neyse Koray’ın akrabaları tarafından tekmelenen Damla, Koray’ı da öldürdüğünü itiraf etmeye karar veriyor. Halbuki cinayet ne güzel Poyraz’ın üstüne yıkılmıştı. Adam da öldü yani bence Damla iyi biri bile olsa burada cinayeti itiraf etmek mantıklı değil ama işte orada tövbe edip iki rekat namaz kılıyor demek ki. Murat’ın da bütün suçları açığa çıkıyor nihayet. Bu olabilir Türkiye’de adalet biraz yavaş işliyor evet. Murat ve Damla hapse giriyor şirin baba ve Neslihan da evlenip çocuklarla mutlu yaşıyorlar.

O kadar beladan paçayı sıyıran Damla senarist işten çıkarılınca cinayeti itiraf ediyor. O da Neslihan’ın iyiliğinden değil Sarp onu tekmelediğinden.

Sonuç olarak İyilik Dizisi aşırı mantık hatası dolu bir diziydi. Ama izletti mi sonuna kadar izletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir