Kaş ve Kirpik Laminasyonu

Makyajsız makyaj uygulamasında hatta komple makyajsız yaşamak için harika bir fikir. Her sabah kalkıp rimel sürüp kirpiklerimizi kıvırıyoruz. Hadi buna üşenmesek akşamına temizleme derdi oluyor. Ben şahsen bu konuda oldukça üşengeçim.

Bir zamanlar güzellil merkezlerinde kuaförlerde yapılan bu uygulamalar artık evlerde de yapılmaya başlanmış. Size diyorum yakında kuaförlük diye blr meslek kalmayacak.

Bu setle aslında kaş için ilgilenmiştim. Benim derdim gün içinde kaşlarımın aşağıya doğru inmesiydi. Ancak bu setle hem kaşlar sabit kalıyormuş hem de aynı zamanda kirpiklere de uygulanabiliyormuş. Kirpikler daha kıvrık görününce hem rimelli gibi görünüyor hem de çok doğal duruyor.

Set 5 çeşit sıvı, kirpik pedi, göz altı bantları, fırça çubukları ve y şekilli plastik fırçalardan oluşuyor. Kullanım için önce göz altına bant yapıştırılıyor ancak bu ne işe yarıyor anlamadım. Sonra kirpik pedi seçiyorsunuz. Bu pedler beş farklı boyda. Bir yorumda kirpiği ne kadar kıvırmak istiyorsanız pedi ona göre seçiyorsunuz diyordu. Ama benim deneyimime göre göz kapak boyutunuza görr seçiyorsunuz. Benim diğerleri asla yapışmadı. Ancak en küçük boyunu yapıştırabildim. Sıvılardan biri yapıştırıcı. Bunu pede sürüp göz kapağına yapıştırıyorsunuz. Ancak tüm kirpiklerinize ulaşabilmek için kıvrımlı yapıştırmanız önemli. Biraz aşağıya yapıştırırsanız kirpiklerinizin bir kısmı altta kalıp üste kıvrılmayabilir. O yüzden burada dikkat etmek gerekiyor. Sonra yapıştırıcıyı kirpik pedinin üstüne sürüyor ve bir süre bekliyoruz. Sonra kirpikleri kıvırıp kirpik pedine yapıştırıyoruz. Talimatlarda y fırçasıyla yapıştırın diyor. Muhtemelen tel tel ayrılsın diye. Ancak yapıştırma işi zor oluyor parmaklarla yardım ediyoruz ama ona rağmen zor yapıştırıyoruz.

Sonra 1 nolu sıvı olan perma sıvısını uyguluyoruz. Aplikatör çubuklarının ucu fazlasıyla küçük. Kulak çubuğu kullanılabilir belki. Ama yine de işe yarıyor. Sonra kirpikleri streç filmle kaplayıp 10 dakika bekliyoruz. Sonra kirpiklerde fazlalık kaldıysa y fırçasıyla alıyoruz ve sıra 2 numaralı fiksasyon sıvısına geliyor. Aynı işlemi tekrarlıyoruz ve aynı şekilde 10 dakika bekleyip sıvı fazlasını y fırçasıyla aldıktan sonra 4 nolu sıvı olan temizleyiciyle kirpiklerimizi kurtarıyoruz. Ve son olarak 3 nolu sıvı olan besleyici yağla son noktayı koyuyoruz.

Yalnız göz kapağının üstünde kalan yapıştırıcı çok zor çıkıyor. Temizleme sıvısı çok yaramıyor. Ben ekstra hindistan cevizi yağı kullandım ancak yine de çıkmadı.

Kaşlar için aynısını kirpik pedi olmadan çok daha kolayca yapıyoruz. Herkes kaşlarını yukarı çekip uçurmuş. Bana pek doğal gelmedi. Ben doğal bir şekilde tarayarak şekil verdim.

İşlem şimdilik başarılı. 24 saat su dahi değdirmedim. Kirpikler kıvrık ve kaşlar düşmedi. İddialara göre etki 1.5 ay sürüyormuş. Kendimde gördüğüm etkilere göre buradan güncelleme yapacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir