Dubai’de Uygun Fiyatlı Aktiviteler

Dubai’nin sanıldığı kadar pahalı olmadığı temalı tanıtımlarıma devam ediyorum. Dubai’de yapılacak o kadar çok aktivite var ki ben de bu şekilde kategoriledim. İnternette benzer kategoriler bulmak mümkün. Bu yazımda 25 dirhem ve altı aktiviteleri sıralayacağım.

Parklar

Dubai’de bazı parklar ücretsizken bazıları ücretli. Toplu taşıma için kullanılan nol kartlarla giriliyor. Ücret 5 dirhem civarı. Geniş ve yeşil parklar. Çocuklar için pek çok park var. Bu parkların çoğunda piknik yapılabiliyor. Barbekü alanları var. Parkların bazıları deniz kenarında. Su dolapları var. Buradan ücretsiz soğuk su alınabiliyor. Bu parklar akşamları daha canlı oluyor. Bazılarında bisiklet yolu var.

Global Village

Her ülke için sekmelerin olduğu bir yer. Ülkeleri çok güzel inşaa etmişler. Türkiye için de ayrı bir bölüm var. Bu sekmelerde ülkelere özel yemekler ve ürünler satılıyor. Ancak Global Village içinde bir şeyler almak genel olarak pahalı. Ben ücret ürün açısından en çok BAE’nin kendi bölümünü beğendim. Zaten kendi bölümlerinde fiyat garantisini bizzat devlet veriyormuş. Bu bölümde parfümler ve buhurlar var. Ayrıca kendi kültürlerini de tanıtan alanlar yapmışlar. Giriş kişi başı 15 dirhem.

Çöl safarisi

Grupon Cabone gibi sitelerde çok farklı fiyatlara çöl safarisi bulabilirsiniz. Bu safariler günü birlik olduğu gibi kalmalı da olabiliyor. Ben 22 dirheme günü birlik bir tur buldum. Bu turların içinde 4×4 lerle çılgın bir safari, deveye binme, kına dövmesi yaptırma, içecekler, akşam yemeği ve gece gösteriler dahil oluyor. Buggy ride olan paketler de bulunabilir ama bu durumda bütçe 25 dirhemi aşar. Ancak onu da uygun fiyata yapanlar var. Uygun fiyatlı bulmak daha mantıklı olabilir çünkü çok uçuk fiyatlar çekenler de var. Ben çok ilgilenmedim çünkü çölün pek güvenli olmadığını fark ettim. Kum tepelerinden düşüp sakatlanan çok kişi görünce denemekten vazgeçtim. Sand board denilen bir şey var. Ancak onu da birkaç sürüngen görünce vazgeçtim. Uygun fiyata çöl safarisi yapmak mantıklı çünkü tel başınıza 4×4 süz bu yerlere gidemezsiniz. Zaten çölün pel çok bölgesi normal vatandaşlara yasak. Ayrıca kaybolabilirsiniz ve telefonunuz çekmeyebilir.

Children city

Belediye’ye ait çocuklara özel bu büyük merkeze giriş çocuklar için 10, yetişkinler için 15 dirhem. Pek çok eğitci aktivite var. Bütün bir gün buraya ayrılabilir.

Dubai Planetarium

Mushrif parkın içindeki planetariumda 20 dirhem gibi fiyatlara gündüz güneş gözlemi akşam da yıldız ve ay gözlemi yapabiliyorsunuz. Ayrıca planetariumun içinde başka atraksiyonlara da yine kişi başı benzer ücretler vererek katılabiliyorsunuz. Park girişi de ücretli yalnız. Kişi başı 3dirhem ya da otomobil girişi 10dirhem.

Dubai Hills Park

Aslında bu güzel ikamet alanının parkına giriş ücretsiz. Birçok yürüyüş yolu da var. İsterseniz 35 dirhem civarı ödeyip su parkına girebilirsiniz. Çok ayrıntılı bir aqua park değil. Daha çok çocuklar için. Ayrıca dalga havuzu ve küçük yapma sahili var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir