Dubai Gezilecek Yerler (orta fiyatlı)

Dubai gezilecek yerler, yapılacak aktiviteler o kadar çok ki. Uzun süre bile kalınsa sıkılınmaz muhtemelen. Bugünkü yazımda Dubai’de 100 dirhem altına gidilebilecek yerlerden bahsedeceğim.

Dubai Miracle Garden

Dubai gezilecek yerler den biri de mucize bahçe. Çiçeklerden ve bitkilerden pek çok şekil yapmışlar. Çok küçük bir bahçe de değil üstelik. Dubai’nin aslında bir çöl olduğu düşünülürse bu bahçe gerçekten bir mucize.

Soru işaretini ben ekledim 😀

Dubai Garden Glow

Son dönemlerde popülerleşen glow sanatı modasını Dubai iyi takip etmiş. Akşam gitmek gerekiyor.

Dubai Safari Park

Dubai’nin en güzel hayvanat bahçesi. Giriş 100 dirhem altı ancak ekstra ücretlere araçlarla hayvanların direkt içinden geçip safari deneyimlenebiliyor.

Belli saatlerde hayvan besleme saatleri oluyor. Bu zürafa besleme saatinden

Wohoo Çocuk Müzesi

Çocuk aktivitesi için harika bir yer. Farklı konseptlerde yaratıcılık, bilim, arkeoloji gibi pek çok aktivite var. Bazen fiyatı 100 dirhem üstüne çıksada bazı indirimli günlerde 100 dirhem altına girmek mümkün.

Dubai Frame

Şehrin ortasında devasa bir çerçeve düşünün. Adamlar Dünya’nın en büyük çerçevesini yapmış. Bir tarafından bakınca eski Dubai’yi görürken diğer tarafı da yeni Dubai’yi gösteriyor. Çerçevenin de bir ayağında eski Dubai’yle ilgili sergiler varken diğer ayağında da Dubai’nin bilim ve uzay çalışmalarına yer verilmiş.

Dubai İllüzyon Müzesi

İnstagram fotoğrafları için güzel bir yer. Al seef’te olunca hazır gitmişken orayı da gezdik. Ama fiyata göre biraz küçük geldi.

Expo City

Expo City’e girmek ücretsiz. Ülke pavilyonları kapandı ancak mahalle pavilyonlarını isterseniz ücret karşılığında gezebiliyorsunuz. Expo yazım için buraya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir