Kadınlar cesaretleri sayesinde kurtulacak

Geçen yine sosyal medyada dolaşırken fark ettim, artık kadınlar rahat rahat başına gelenleri ifşa ediyorlar. Bu yazımda bahsetmiştim.

Tamam artık kadın rolü erkek rolü diye bir şey kalmadı. Erkeklerin özellikle de Türkiye kültüründeki erkeklerin de aşırı tembelliğiyle çoğu rol de kadına kaldı. Ama arkadaşım yani kadın hamileyken ya da sezaryenliyken de mesela ağır taşıtmak ya da eziyet etmek…

Eskiden erkek de erkekti demek istiyorum ama pek de güvenmiyorum açıkçası. Eskiden de erkek kahvede takılırken ev, hasatlar, hayvanlar komple kadına kalıyormuş. Yok arkadaşım bizim coğrafyada var bir sorun.

Ancak şu bir gerçek artık kadın çıkıp çatır çatır başına gelenleri ifşa ediyor. Duyanlar da tepki gösteriyor. İşte bu tepkilerle de bir şeylerin değişeceğine inanıyorum.

Ne gerek var bencilliğe

Şimdi tabii bütün gün kıçını kaldırmayan erkek kendine daha uygun olsa da mesela ağır kaldırma işi yine kadında. Tamam artık biz kadınlar güçlüyüz dedik. Ama vücut bu tembelliğe alışıyor sonra kadın hamile kalınca da işler değişmiyor. 

Peki hiç anlamam mesela çocuk doğdu. Sonuçta kadın da bazı şeyleri unutmuyor. Belki çocuğa anlatacak büyüyünce baban seni böyle riske attı diye. Ya da mesela kadın aş eriyor. Kadın çok zor da bir şey istemedi önünden geçen seyyar satıcıdan bir şey alacak. Parasını da kadın verecek. “Asıl senin değil benim ihtiyacım var bir şeylere” diyerek hamile kadını engellemek iyi mi? Sonuçta sen orada bir kişi değil iki kişiyi etkiliyorsun ve bu iki ailenden olan kişilerin en hassas dönemleri. Ne gerek var bencilliğe? Şimdi unutulacak mı bunlar ömür boyu?

Yani sen anlık bencillik yapıyorsun ama etkisi ömür boyu sürecek bence gerek yok bu bencilliğe. Kaldı ki mamasıydı, suyuydu, uykusuydu derken hem kadının ve erkeğin tek düşündüğü yine erkeğin ihtiyaçları. Gerek var mı ya? Yetişkin olmuşsun artık bakım isteme.

Kısaca eskiden erkeklerin davranış paterni aynı belki de daha kötüyken şimdi kadınların daha cesur davranması ve seslerinin çıkması sayesinde her şey daha göz önünde ve bir şeylerin değişeceğine inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir