Yeni nesil ve kadın düşmanlığı

Bugünkü konum yeni neslin ya da trollerin sosyal medyada yansıttığı kadın düşmanlığı üzerine. Daha önce trollerle ilgili burada yazmıştım. Ayrıca kredi kartı dolandırıcılığı yapan atatçılardan da burada  bahsetmiştim. Son dönem troller öyle bir küfür ediyor ki acaba atatçıları mı trol olarak kullanmaya başladılar diye düşünmedim değil. Çünkü tarzları onlara benzemeye başladı. Öte yandan bu kadar dolandırıcılık yapıp serbest dolaşmaları da şaşırtıyor.

Kadın düşmanlığı

Yeni nesilde olduğunu fark ettiğim enteresan bir kadın düşmanlığı var. Bu kişiler kadına o kadar düşman ki acaba anneleri yok mu diye düşünmeden edemiyorum. Bu mutlaka bir akım. Bu kişilerin hepsinin ergen olduğunu fark ettim. Sanırım çoğu özgüveni gereksiz olarak yüksek yetiştiriliyorlar. Bir argüman da erkek oldukları için üstün oldukları yönünde. Ama önceden de çok yazdım. Gerçek hayatta kadın okulda, akademide ve iş dünyasında daha başarılı olduğunu gören ergen bireyler kadına öfke duymaya başlıyor çünkü üstün oldukları tek fikir cinsiyete dayalı. Üstelik kendi kendilerine yetememe, önce anneleri sonra evlenecekleri kadın tarafından bakılma fikirlerinde de evi geçindirme karşılığında böyle bir hizmet alma fikri var.

Ancak şu an hiçbir aile kurumunda erkeğin tek başına evi geçindirme durumu söz konusu değil. Kısaca kadın para kazanma konusunda erkeğe muhtaç değilken erkek günlük ihtiyaçlarını giderme konusunda kadına muhtaç durumda. Burada aslında üstün olan kadın ve bu durum ortaya çıkınca kadın düşmanlığı açığa çıkıyor. Çünkü bu vatandaşlar başka fikirlerle yetişmiş. Çözüm elbette günlük hayatta kendine yetecek erkek çocukları yetiştirmek. Ancak bunlar çoktan yetişmiş.

Sosyal Medya ve Kadın Düşmanlığı

Ekşi sözlükte hemen hemen her gün bir kadına düşmanlık gösteren başlık açıldığını görüyorum. Hatta bununla ilgili akademik çalışma yapılmış. 1 Ancak aklımda bir fikir daha var. Bu ergen arkadaşlar kadınlarla muhabbet etmeye öyle aç öyle açlar ki ekşi tinderden beter bir hale gelmiş. Mesaj kutusunu kapatmak en etkin çözüm. Belki bu tarz başlıklar etkileşimlerini arttırıyordur. Eğer durum buysa ortada sahte bir kadın düşmanlığı algısı var demektir.

Kadın düşmanlığıyla ilgili makaleyi araştırırken Reddit’te bir başlığa denk geldim. 2 Terim olarak incel artışı olarak söyleniyor. Bir kızın yazdığı komiğime gitti. Eski erkek arkadaşı daha evlenmeden ödeyeceği nafakayı dert etmeye başlamış. Kız diş hekimiymiş alakası yokmuş ama eski erkek arkadaşı sürekli para yiyen hayali kadınlardan bahsediyormuş. Biz ayrıldık ama hala sağlıklı bir ilişkisi olmadı eski erkek arkadaşımın diyor. Bu hayali nafaka olayı Ekşi’de çok tartışılan konulardan biri. Ben yazdım; sizin gibi para kazanmayan ya da asgari maaş kazanan kişilere ya hakim hiç nafaka vermiyor ya da 350-500 tl gibi sembolik ücretler bağlıyor. Zaten kadın çalışınca nafaka düşeceği kadın da bu ücretlere geçinemeyip çalışacağı için bu nafaka meselesi hayali olarak kalıyor. Ama ne hikmetse hala tartışmaya devam ediyorlar. Sanırsın ülkede çalışan insanların yarısından fazlası asgari maaş almıyormuş gibi sanki zenginler ve böyle hayali muhabbetlere devam ediyorlar. Hala ya ego kurtarma ya da kız düşürme de olabilir diye düşünüyorum.

Nevşin Mengü ne diyor?

Nevşin Mengü gündemi herkesin anlayacağı gibi anlatan sevdiğim bir gazeteci. Burada oy verme yaşının yükselmesi gerektiğinden bahsediyor. 18 yaşındakilerin dünyadan bihaber olduğundan bahsediyor. Ben de burada biraz yazmıştım. Full videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Yine bu yazımda yediklerimizden dolayı erkeklerde bir hormon değişimi olabileceğinden bahsetmiştim. Yeni nesilde özellikle de erkekler arasındaki eşcinsellik yönelminin artışı bariz. Elbette hiç olmadığı kadar özgürlükçü bir ortamdayız dünya olarak. Aynı şeyi Türkiye için söyleyemem. Nevşin Mengü’nün videosundaki olaydan da anlaşılacağı üzere artık muhafazakar çevrelerde de eşcinsellik yönelimi artmaya bu da anormal cinsel davranışlara ve homofobinin artmasını tetikliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir