6 yaşındaki erkek çocuğuna alınacak hediyeler

6 yaşındaki erkek çocuğuna alınacak hediyeler olarak da kullanılabilecek bu sene özellikle de zeka geliştirmeye ve aktivitelere yönelik neler aldığımızı paylaşacağım. Geçen yazımda 6 yaş aktivitelerini yazmıştım.

Süreli yayınlar: Yıllardır Minika çocukla meraklı minik dergilerini alıyordum. Bu sene ayrıca minika go almaya başladım.

Adeda dikkat seti: Bambinoyup’dan sıkıldığımız için bu sene sadece Adeda dikkat setiyle devam ettik. Adeda’da sıkılmıyor.

Resimli çocuk ansiklopedisi: Bir anatomi bir de hayvanlar ansiklopedisi aldım. Çok ayrıntılı olmayan sert kapak, az sayfalı kitaplar. Çocuklara yönelik.

6 yaşındaki erkek çocuğuna alınacak hediyeler arasında kodlama faresi de var. Kodlama eğitimine artık erken yaşta başlamak gerekiyor. kodlama faresini aldım. Üstünde farenin ne yöne gitmesini istyorsan kodluyorsun. Yardımcı yön kartları da var.

Aslında 5 yaşta böyle bir oyuncak arayıp bulamamıştım. Aynen yukarıdaki kutunun üstünde gördüğünüz yaylar ve çubuklarla harfler ve rakamları çiziyorlar.

Bilim eğitiminde fizik için ayrıca bir araştırma yaptım. Deney setleri genelde kimya deneyleri içeriyor. Bu sette mıknatıs, elektrik ve hareket içeren deneyler var.

Karatahta stickerlerı hem bol geliyor hem pratik hem de uygun fiyatlı. Tebeşirleri de yanında geldi.

Bunu sanırım güzellik amaçlı parmaklara geçirip yüz temizlemekte kullanıyorlar. Gerçek ipek böceği kozaları. Ben bunu kaynattım ve gerçek ipek çıkarttım.

Bil bakalım kim?

Mini bil bakalım kim seti. Çok küçük yer kaplamıyor. Aslında seyahat boyuymuş. Gerçekten seyahat için de uygun. Fiyatı da orijinalinin 4te biriydi. Biz bunu ingilizce oynayarak dil gelişimi çalıştık.

Türkiye’de çocuğum ilk doğduğunda mustela sonra dalin kullanmıştım. Buraya gelince marketten denk gelen bir çocuk şampuanı almıştım. Bu sefer araştırıp almaya karar verdim. Aslında en son marketten aldığımın da tavsiye edilen bir marka olduğunu gördüm. En tavsiye edilen markalardan biri Hello Bello olduğunu gördüm. Ayrıca hindistan cevizi ve kokusunun sivri sinekleri de uzaklaştırdığını öğrendim. Kokusu çok güzel.

3 boyutlu şekiller, tabanları çıkabiliyor.

Bu zıp zıp fiziksel aktivite için çok ideal ve uygun bir oyuncak. Hatta aynısından anneannemizin evine de aldım.

Kimya seti olarak da National Geographic’in setini aldım. Ekstra bonus kitapçığıyla çok fazla deney yapmak memnun. Uzun süre meşgul tutuyor.

Daha önce multivitamin ve omega 3 aldığımızdan bahsetmiştim. Bu sene multivitamini kestim ve bir tahlilde demir eksikliği çıkmasıyla demir takviyesine başladık. Bir gün çocukta kızarıklıklar çıkınca demiri kestim. Demir eksikliğiyle magnezyum eksikliği görüldüğünü bulmuştum bir araştırmada. Magnezyum çocukların kemik gelişiminde önemli rol oynadığını göz önünde bulundurarak magnezyum takviyesine de başladık. Ama elimdeki bitince ara vermeyi düşünüyorum.

Sakinleşme açısından iyi bir bitki. Melisa çayını bu şekilde bulunca bir de çay poşeti aldım. Ayrıca papatyayı da öneririm.

Bu biraz büyük oldu ve evi profesyonel kreşe çevirdi. Korumaları iyi ama bizimki korumalara çıktı.

Bebeciğe kafa masajlı aşırı yumuşak bir bebek fırçası almıştım. Hemen hemen her şeyi büyüğe de almaya çalışıyorum. Bu taraklar kafa masajlı.

Lego city 4-8 yaş çocuklar için pek çok set olanağı sunuyor.

Lego Creative gibi 3 farklı şey oluyor. Ama orijinal lego değil ama legonun aynısı. Tabii onda bir fiyatına aldım.

Yine 3lü setlerden.

Yine Türkiye’den aldığım 4lü bir set. Ayrıca Türkiye’den geleneksel kıyafetler aldım. Bazen okulda özel günlerde geleneksel kıyafetinizi giydirin diyorlar. Güzel bir kültürel etkileşim oluyor.

İkea Gingerbread House

ikea gingerbread house seti. Royal icing de satıyorlar. Yalnız royal icing olmadan birleşmiyorlar. İkea’da bu bisküvileri satıl almadan önce tadabilmek mümkün.

Satranç seti ve ayrıca asker seti, jenga oyunu

Fazla parçalı puzzlelar. Bu 100 parçalı.

Aquabeads açık uçlu ve ince motor gelişimi için harika bir materyal

Bu mutfak setini çok beğendim. Tenceresinde delik var. Su doldurunca kaynatmadan ocaktan duman çıkarıyor ve tencereden çıkıyor gibi oluyor. Musluğundan su akıtabiliyorsun. Aspiratöründr ışık da var.

Basit uygun fiyatlı bir mikroskop ama soğan zarını gösteriyor.

Bu makrame ipleri çocuklara yönelik. Normal ipten farklı. Birbirine karışması mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir