Devremülk Otel Aldatmacası

Bugün bir dolandırıcılık yönteminden daha bahsedeceğim. Bu yöntemde siz avm’de veya başka bir yerde dolaşırken bir anketör yanınıza yanaşıp anket doldurmaya kalkar. Anket tatille ilgilidir ve bir çekilişten bahseder. Bedava tatil kazanabileceğinizi söyler.
Bir süre sonra çekilişi kazandığınız güzel bir otelde tatile çıkabileceğiniz söylenir sizi bir yere davet ederler. Davet ettikleri yerde size bir inşaat gösterirler tatil kazandığınız otelin ya da devremülkün henüz inşaat halinde olduğunu belli bir ücret karşılığı otelde üyelik ya da devremülk elde edeceğiniz söylenir.

Bunu da hiç anlamam. Madem çekilişten ücretsiz kazanmışsın niye para isteniyor. Saçma değil mi? Bunu yiyen var mı hala emin değilim. Ama bu konuda sizi ikna etmeye çalışan personele kızmayın onlar da ortada gerçekten bir otel ya da devremülk olduğunu sanan prim usülü çalışan personeldir.

Oysa ki ortada ne otel vardır ne de işveren çalışanına maaş verecektir. Otel üyelikleri ya da devremülk fiyatı adı altında fahiş fiyatlar istenir.
Bu da böyle bir yöntem. Denk geldikçe dolandırıcılık yöntemlerini yazmaya devam edeceğim efendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir