Dermoroller Uygulaması

Yüksek lisans tezimi myofasyal tetik noktalar üzerine yaptım. Literatür araştırması yaparken kuru iğneleme yönteminin etkili olduğunu öğrenmiştim. Sonra kendime de uygulattım ve myofasyal ağrı şikayeti olan biri olarak denediğim en etkili yöntem oldu. İğneleme dolaşımı arttırıyordu. Zaten fizik tedavinin temeli dolaşımı arttırıp kendi kanımızla doğal tedavi prensibine dayanıyor. Kuru iğnelemenin avantajı direkt sorunlu noktaya gitmesi.

Dermoroller cilde uygulanan rulo şeklinde milimetrik yüzlerce iğneden oluşan bir aparat. Temelde cilde zarar vermeyecek kadar travma oluşturup o bölgedeki dolaşımı arttırarak kandaki iyileştirici hücreleri oraya yığmasıyla tedavi ediyor. Zaten ciltteki şikayetlerimiz de bölgedeki onarımın azalmasından kaynaklanmıyor mu? Bana mantıklı geldi.

2,5 mm üstü uygulamaların profesyonel bir merkezde yapılması öneriliyor. 2,5 mm altı dermorollerları evde alıp uygulayabilirsiniz. Cilt lekeleri, kırışıklıklar, çatlaklar hatta saç dökülmesi gibi problemlere derman olabileceği söyleniyor.

Dermoroller tek başına işe yarasa da isterseniz kozmetiklerinizi de kullanarak kozmetiklerin etkinliğini arttırabilirsiniz. Zaten kozmetiklerin dışardan uygulanarak ne kadar etkili olduğu tartışılıyor. Mesela içerde eksik olan kollojeni dışardan ne kadar verebiliriz ki? Ama dermorollerla işe yarayabilir. Kırışıklara hyalüronik asit, çatlaklara kollojen uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir