Cast Ajans Aldatmacası

Birgün internette takılırken bir reklam gözüme çarptı. Çocuklar için cast ajans yazıyordu. Bir an daha şimdiden çocuğum reklamlarda falan oynasa belki ileride ünlü olur falan filan gibi şeyler düşündüm. Sonra hem araştırdım hem de arkadaşlarıma haber verdim. Böylece ilgilenenler de başvurmuş oldu. Peki neler yaşadık neler öğrendik?

Cast ajanslar internetten form doldurduktan sonra arıyorlar ünlü bir dizi ismi söyleyip başrole yan rol aradıklarını söylüyor. Uygun bulundunuz birkaç haftaya başlayacaksınız falan diyorlar. Tabii bunu duyan hayatının en büyük heyecanını yaşayıp sazan gibi atlıyor. Çok da sazan değilseniz biraz kurcalarsanız sizden 150tl ya da 300tl neyse bir ücret istediklerini söylüyorlar. Bu da kayıt ücretiymiş.

Ünlü olmayı herkes ister. Düşünsenize televizyonda herkes sizi izleyecek. Ne mükemmel bir anı olur. Belki keşfedilir yürür gidersiniz. Peşinizde paparaziler en güzel ortamlarda oturur en güzel arabalara binersiniz değil mi? Biri size ünlü bir dizide yardımcı oyuncu olacaksın dese 200-300tl neyse parası vermez misiniz?

Ama maalesef bu bir sazan avı çıkıyor. Ve aslında ortada ne dizi seti ne de cast ajans var. Kısaca bu taktik de gençlerin umutlarını hayallerini sömüren bir dolandırıcılık yöntemi olarak tarihe geçiyor. Verdiğin para havaya gidiyor

Bir arkadaşım ücret alıyor musunuz diye sorunca telefonda hayır hiçbir ücret almıyoruz demiş bir tanesi. Sonra da görüşmeye gidince istemişler parayı. Herhalde insanlar uyandıkça taktikleri değiştiriyor ve insanları daha çok zorluyorlar. Eh boru değil ben de çocuğumun bilgilerini girmeden önce bu kadar araştırdım işte ve hızlıca vazgeçtim. Siz de dikkatli olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir