Hindistan Cevizi Mucizesi

Hindistan cevizi hem besin olarak hem de cilde çok faydaları var. Ayrıca kabuğuna kadar pek çok ürün üretebilirsiniz. İşte hindistan cevizinden yapılacaklar:

Hindistan cevizi suyu: Hindistan cevizinin suyunu için. Çok faydalı. Tadı iyi gelmiyorsa soğuk tüketmeye çalışın.

Hindistan cevizi sütü: Hindistan cevizini kabuğundan ayırdıktan sonra bir miktar su ekleyip blenderdan geçirip süzerek kolaylıkla evde elde edebilirsiniz. Böylelikle vegan sütünüz hazır. Gerçi bana direkt içmek için biraz ağır geldi ama tatlılarınıza ve yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi rendesi: Hindistan cevizi sütünde süzdüğünüzü kurutursanız da tatlılara çok yakışan hindistan cevizi rendesi elde edebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi sütünü geniş bir kaba alıp buz dolabında bir gün bekletirseniz yüzeyinde hindistan cevizi yağı birikiyor ve rahatlıkla toplanabiliyor. Yalnız uzun süre dayanması için toplandıktan sonra süzülmesi gerekiyor. Hindistan cevizi yağını yemeklerde ve bakım yağı olarak kullanabilirsiniz. Özellikle saça çok faydalıymış ve yüze temizleme yağı olarak ya da makyaj temizleyici yağ olarak kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi kabuğundan tabak: Hindistan cevizi kabuğu oldukça sağlam. Kabuğu düzgünce çıkarabilirseniz içini güzelce zımparalayarak yüzde yüz doğal tabak sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir