Çocuklu Evde İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Ürünleri

Malum çocuklu ev sürekli kirlenir. Anne sürekli temizlik halindedir. Ben kimyasal deterjanlar konusunda da biraz hassasım. Size benim kendi işimi kolaylaştıran ürünleri sıralayacağım.

Fırça: Tuvalete ayrı, banyoya ayrı, mutfağa ayrı bir fırça beni rahat ettiriyor. Hızlıca sürte sürte temizlik yapabiliyorum. Mutfak için deterjan hazneli fırçalar da var.

Bulaşık teli: Mutfakta inatçı lekelere çok işe yarıyor.

Cam silme aparatı: Teddyden boyu ve yönü ayarlanabilir bir cam silme aparatı aldım. Böylelikle cam silerken aşağıya düşme derdim olmadı.

Islak mendil: Ben bazı yerleri silip sildiğim şeyi atmak istiyorum. Islak mendil imdadıma yetişiyor. Tel kullanımlık rulo bezler de var. Hatta bunların kendinden deterjanlısı da çıkmış. Ancak her yerde satılmıyor.

Gırgır: Ufak tefek halı üstü döküntülerde süpürge taşıyana kadar işe yarıyor. Çocuğa da yaptırıyorum.

Faraş ve fırça: Bunu daha çok kinetik kum için kullanıyorum. Altına ne serersem sereyim etrafa saçmayı başarıyor. Kinetik kumu halısız ortamda oynuyoruz çünkü halıyı da boyuyor.

Ayakkabı fırçası: Bunu da halıda kullanıyorum çok işe yarıyor.

Boron: Tamamen doğal çamaşır deterjanı. Böyle doğal ürünler kullanınca için rahat ediyor. 4kilosu 20-25 lira. Ayrıca yerli ürün. Keşke bulaşık deterjanı da çıkarsalar.

Amway ürünleri: Doğal olduğunu iddia eden bir marka. Ne kadar doğru açıkçası emin değilim. Ancak kendi yaptığım doğal deterjanlardan daha iyi iş çıkardığı kesindi. Amway’in en ünlü ürünü locu öve öve bitiremiyorlar. İddialarına göre deterjanlı suyu çiçeklere dökebiliyorlarmış. Ben inanır mıyım kolay kolay? Benim ikna olmam ilk defa bir bulaşık deterjanının elimi parçalamamasıyla oldu. Ben de amway ürünlerini evime soktum.

Loc: Amway’in en ünlü ürünü. 1/9 oranına kadar seyreltilebiliyor ancak ben direkt kullanıyorum. Çok fonksiyonlu bir ürün. Her yerde kullanılabiliyor. Ben en çok halıda kullanıyorum ve yerleri silerken bir kapak kullanıyorum.

Loc ürünleri: loc banyoya, mutfağa, cama ayrı ürünler çıkarmış. Ben banyo ürününü kullanıyorum. Elimdeki bitince camını da alacağım. Aslında bunları hiç almayıp direkt loc’u da seyreltip kullanabilirsiniz. 1/3 oranında seyreltilebiliyor. Bu ürün zaten seyreltilmiş gibi. Sprey kutusuna koyunca dilediğin kadar sıkmaya kalkınca seyrelttiğinde daha az deterjan harcamış oluyorsun.

Dishdrop: Bu sıvı bulaşık deterjanı elimi parçalamamasıyla benim için milad oldu. Bu da seyreltilip kullanılıyor. Çok da etkili.

Tablet bulaşık deterjanı: Bu da ikiye bölünerek kullanıldığında daha etkili oluyor. Böylece piyasadaki diğer tablet deterjanlardan daha ucuza geliyor.

Zoom: Bu önerildiği için mutfak dolaplarına bunu aldım. Çocuk sürekli ellerini sürdüğü için beyaz eşyalar ve dolapları sık silmem gerekiyor. Bu da seyreltilerek kullanılıyor ve sprey olarak sıkılıyor.

Ocak temizleyici: Bu inatçı fırın ve ocak lekelerinde görüp görebileceğiniz en etkili ürün. Hani tencerenin dibi tutar, mazgaldaki lekeyi çıkaramazsınız atmaya karar verirsiniz bu ürün bu tarz durumlarda işe yarıyor. Yalnız ele damlasa bile aşırı yakıyor. Eldivensiz kullanmamak lazım. Doğallığından emin olamadığım için bunu kullanınca üstünden locla ya da dishdropla geçiyorum.

Sa8 beyazlatıcı: Normalde çamaşır deterjanı kategorisinde olan bu ürün beyazlatmak istediğiniz her şeyde işe yarıyor. 60derece sıcaklık gerekiyor. Beyaz çamaşırlarda ve beyaz yüzeylerde sürekli kullanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir