Online Fizik Tedavi

Online fizik tedavi yapamasak da sevgili hocamla ileriye dönük fizik tedavi ihtiyaçlarını azaltmak için bir uygulama geliştirdik. Hiç hastalanmasak tedaviye hiç ihtiyacımız kalmasa ne iyi değil mi? İşte aslında hastalanmamak bizim elimizde. Hayatımızda bilinçli bir düzenlemeyle hastalıklardan kaçınabiliriz. Daha az hastalık daha az tedavi ihtiyacı demek bu da sigortalara ve hükümetlere daha az yük demek. İşte bu yüzden gelişmiş ülkeler koruyucu tıpa önem vermeye başladı.

Fizik tedavinin özü egzersizdir. Ve koruyucu egzersizlere neden online ulaşamayalım ki? Zaten ben bazı şeylerin ileriki dönemlerde online ortama taşınacağına inanıyorum. Ama yanlış anlaşılmasın. Elbette fizik tedavi online olamaz. Burada bahsi geçen koruyucu fizyoterapi.

Çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Programı biraz kısıtlı şartlarda kendim geliştirdim o yüzden yazılım açısından çok profesyonel olmayabilir. Mobiroller diye bir uygulamadan yararlandım. Yerli ve çok yararlı bir uygulama dileyen inceleyebilir. Kendi uygulamamıza gelince bizim uygulamamızla farklı bölgelerinize yönelik kas iskelet sistemi sağlığınızı koruyan egzersiz programları bulabilir, anketleri çözerek kişisel programlar oluşturabilir ve merak ettiğiniz soruları fizyoterapiste yani bana sorabilirniz. Ayrıca her gün egzersiz hatırlatıyoruz böylece egzersiz alışkanlığı kazanın istiyoruz. Linki bırakıyorum. Uygulamamızın ismi ‘fizyoid’

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fizyoid

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir